Konkurs plastyczny – Jubileuszowy znaczek pocztowy

Rok 2007 był ogłoszony Rokiem Astrid Lindgren, wielkiej szwedzkiej pisarki dla dzieci. W Bibliotece Publicznej w Bralinie można oglądać wystawę będącą efektem konkursu plastycznego pt. „Jubileuszowy znaczek pocztowy”. Pisarka w tym roku obchodziła 100. rocznicę urodzin i 5. rocznicę śmierci. Do biblioteki wpłynęły prace uczniów szkół podstawowych z Bralina i Nowej Wsi Kś. Wielbiciele książek Astrid Lindgren mieli za zadanie wykonanie projektu znaczka pocztowego nawiązującego do twórczości pisarki. Przy ocenie prac Jury w składzie: Elżbieta Kuropka – nauczyciel Sz.P. w Nowej Wsi Kś., Sławomir Bąk – kierownik Referatu Oświaty Kultury, Sportu i Promocji UG w Bralinie i Ewa Jędrysiak – dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie wzięli pod uwagę elementy takie jak: walory estetyczne, samodzielność wykonania pracy, bogactwo wyobraźni plastycznej.

Laureatami konkursu zostali:

• Zuzanna Białek – kl. II S.P. Nowa Wieś Kś..
  • Kamila Sak – kl. II Sz.P. Nowa Wieś Kś.
  • Katarzyna Wąsala – kl. IV S.P. Nowa Wieś Kś.
  • Miłosz Sułkowski – kl. IV S.P. Nowa Wieś Kś.
  • Michał Mirowski – kl. IV S.P. Nowa Wieś Kś.
  • Monika Pietr – kl. IV – S. P. Bralin