Czas na czytanie. Książka wzbogaca.

Biblioteka Publiczna w Bralinie przystąpiła do kolejnego ogólnopolskiego programu „Czas na czytanie. Książka wzbogaca”, zainicjowanego przez Świat Książki. Honorowy patronat nad akcją objął minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa i popularyzacja literatury poprzez umożliwienie jak największej liczbie osób dostępu do atrakcyjnych pozycji książkowych. Zakładanym efektem jest zwiększenie zainteresowania literaturą oraz poprawienie jakości polskich zbiorów bibliotecznych.

Dzięki tej inicjatywie do bibliotek w różnych rejonach naszego kraju – szkolnych, publicznych, przyszpitalnych – trafi 100 tys. nowych książek, sygnowanych przez „Świat Książki”. W ogólnopolskiej akcji Wydawnictwo Świat Książki wspierają partnerzy: Fundacja Agory i Agencja Ciszewski Public Relations.

Dzięki temu przedsięwzięciu księgozbiór BP w Bralinie wzbogaci się o trzydzieści pięć nowych, otrzymanych za darmo książek. Są to książki z zakresu literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz lektury dla uczniów

indeksm