Premiera w kinie w Bralinie

Małe kina w małych miasteczkach nie są już atrakcją dla swoich mieszkańców, odchodzą w zapomnienie. Tymczasem kino w Bralinie znów „ożyło”. W minioną sobotę, 2lipca br. odbyła się tutaj premiera filmu. Premiera wyjątkowa, bo twórcami filmu byli sami bralinianie. Zabrakło tylko czerwonego chodnika i błysku fleszy, by jego twórcy poczuli się niczym gwiazdy festiwalu filmowego.

A wszystko za sprawą projektu realizowanego przez młodego menedżera kultury –Agatę Józefowicz i Ewę Jędrysiak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie. 2 lipca przy szerokiej publiczności odbyła się premiera dwóch filmów animowanych. Zgromadzona w kinie widownia z narastającym napięciem, budowanym przez prowadzące – Agatę i Ewę, oczekiwała na pokaz. Premierowe animacje młodych twórców spotkały się żywiołową reakcją, brawami i powtórką projekcji. Pierwszy z filmów – „Historia w bibliotece” stworzyły duety dzieciaków wraz ze swoimi starszymi opiekunami. Druga animacja – „Historia na murze”, której twórcami jest młodzież, powstała z graffiti wymalowanego na murze starej stodoły.

Premierowy pokaz poprzedzony został prezentacją zdjęć z przebiegu całego projektu, a materiał fotograficzny wzbogaciły relacje Agaty Józefowicz i uczestników warsztatów: Oli i pana Zenona. Twórcom filmów po premierze wręczono dyplomy, były również podziękowania dla tych, którzy wsparli artystyczny projekt.

Na premierę animacji stworzonych podczas „Bralinowni”przybyła również Agnieszka Pajączkowska, koordynator projektu „Młodzimenedżerowie kultury w bibliotekach” z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” zWarszawy. O Bralinowni można poczytać na stronie www.mmk.e.org.pl.