Literackie Walentynki rozstrzygnięte

Jury  w składzie: Sławomir Bąk, Marzena Kuropka, Ewa Jędrysiak w dniu 10 lutego wyłoniła laureatów konkursu „Literackie Walentynki”. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie, którego celem było zachęcenie młodych czytelników do sięgania po literaturę piękną, zwrócenia uwagi na piękny sposób wyrażania uczuć w poezji. Zadaniem uczestników konkursu było odpowiedzenie na pytania dotyczące literatury: np. połączyć uczuciowo związane pary literackie, dokończyć powiedzenia, na podstawie cytatów podać tytuły utworów, podać autorów wierszy, których główną myślą była  miłość. Wszyscy laureaci konkursu, którzy uzyskali najlepsze wyniki oprócz gratulacji otrzymali nagrody książkowe oraz słodkie niespodzianki.

Ekspertkami w tej dziedzinie okazały się przedstawicielki płci pięknej i to one zajęły czołowe miejsca.

Karolina Pietr –  kl. I b, LO Nr 2 w Kępnie

Monika Pietr  –  kl.II a, Gimnazjum w Bralinie

Ewelina Dubicka –  kl. I b, Gimnazjum w Bralinie

Natalia Sutowicz – kl. I b, Gimnazjum w Bralinie

Justyna Głąb – kl. III a, Gimnazjum w Bralinie

Wyróżnienia:

Magdalena Jańska  – kl. III c, Gimnazjum w Bralinie

Grzegorz Pietrzak  –  kl.II c, Gimnazjum w Bralinie

Katarzyna Rabiega  –  kl.III c, Gimnazjum w Bralinie

Natalia Geppert  –  kl.III c, Gimnazjum w Bralinie

Karolina Pietr zdobywczyni I miejsca.

Laureatki konkursu z bralińskiego Gimnazjum oraz Ewa Jędrysiak,

dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie.