Biblioteka zaprasza po nowe książki

Biblioteka Publiczna w Bralinie rozpoczęła realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Założeniem Priorytetu realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020” jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Na wniosek Ewy Jędrysiak – dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w 2016 roku dla bralińskiej placówki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa wynosi 5.098 zł. Pierwsza partia zakupionych książek jest obecnie opracowywana w programie bibliotecznym SOWA, po czym zostanie udostępniona do wypożyczeń czytelnikom.

Zachęcamy Państwa do wspólnego budowania księgozbioru bralińskiej biblioteki. Jeśli są książki, które twoim zdaniem mogłyby znaleźć się w naszym księgozbiorze, prześlij ich tytuł i autora na adres e-mail:  bibliotekabralin@wp.pl lub przedstaw swoje sugestie bezpośrednio w bibliotece. Przy dalszym planowaniu zakupów weźmiemy pod uwagę propozycje naszych czytelników.