„Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem”

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką. To właśnie w tym miesiącu w całej Polsce obchodzony jest „Tydzień Bibliotek”. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Bralinie przygotowała różnorodną ofertę wydarzeń kulturalnych. Pierwszą z nich był konkurs czytelniczy pt. „Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem”, który rozpoczął obchody tego święta. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej w Bralinie, którzy wspólnie ze swoimi opiekunami: Krystyną Hołoś, Bożeną Bohm i Agatą Piotrowiak zawitały na rozgrywki do Biblioteki. Miłośnicy Misia o Bardzo Małym Rozumku toczyli literackie boje odpowiadając na pytania wylosowane z ogromnego słoja. Aby dokonać prawidłowej odpowiedzi dzieci musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Każdy z uczestników był zwycięzcą, ale najlepszy wynik ze znajomości lektury osiągnęła Marysia Dembna z kl. IIa. Gratulujemy!