Z życzeniami dla bibliotekarzy

17 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Bibliotekarza. W spotkaniu na które przybyli bibliotekarze z całego powiatu kępińskiego uczestniczyła również Iwona Smarsz – wicedyrektor WBPiCAK w Poznaniu. Z gratulacjami i życzeniami pospieszyli włodarze powiatu – starosta Jerzy Trzmiel i wicestarosta Włodzimierz Mazurkiewicz. Zebranych powitał dyrektor PBP Wiesław Walas. Dla świętujących bibliotekarzy krótki koncert skrzypcowy dał Jacek Klyta. Najważniejszym punktem spotkania było nadanie odznaczeń dla zasłużonych bibliotekarzy. W tym roku  medal za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzymały : Małgorzata Kula z Gminnej Biblioteki Publicznej w Perzowie oraz Ewa Jędrysiak z Biblioteki Publicznej w Bralinie. Natomiast Renata Gość została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

obraz-017

Iwona Smarsz składa życzenia bibliotekarzom,
(od lewej ) : Włodzimierz Mazurkiewicz, Wiesław Walas,  Jerzy Trzmiel.

Obraz 008

Ewa Jędrysiak z rąk starosty Jerzego Trzmiela
odbiera pamiątkowy medal.

Obraz 021

Odznaczeni bibliotekarze: (od lewej)
Małgorzata Kula, Renata Gość, Ewa Jędrysiak.

medal1 medal2

medal3