Bralinowni ciąg dalszy

25 i 26 czerwca 2011 roku odbył się II etap programu Bralinownia –międzypokoleniowe działania artystyczne. Tego dnia w Bibliotece Publicznej w Bralinie pierwsza grupa, grupa najmłodszych uczestników wraz ze swoimi starszymi opiekunami najpierw wymyśliła osnowę historii, jaka mogła wydarzyć się w XVI-wiecznym bralińskim dworze, a następnie przygotowywała postacie do własnego filmiku animowanego. Prowadzący warsztaty filmowe – Mariusz Kołodziejczak, absolwent grafiki i student animacji na ASP w Poznaniu opowiedział, co zrobić, aby ożywić stworzone postacie przy pomocy animacji poklatkowej. Stworzone przez uczestników warsztatów postacie „ożyły” i zagrały epizod, jaki mógł wydarzyć się w miejscu dziś zwanym Enzlą. Na początku akcja filmu jest dość napięta a nawet groźna, ale ostatecznie wszystko dobrze się kończy. Nad filmem, który powstał w ramach Bralinowni pracowali: Zosia, Marysia i Anna Piasecka, Michał Białek i Marzena Grossek, Ola Stacherska i Zenon Kasprzak, Roksana Chowańska i Barbara Józefowicz, Martynka i Renata Szczepaniak oraz Maciek i Mateusz Lenort.


   

 

W godzinach popołudniowych na murze na posesji państwa Lidii i Marka Białków przy ul. Kępińskiej  młodzież tworzyła własną animację, wykorzystując do tego białą farbę i spray. Zabawa była wyśmienita, a efekty są widoczne z daleka dla przejeżdżających przez Bralin. Przy animacji na murze pracowali: Natalia Gudra, Laura Terelak,Natalia Drozdek, Małgorzata Sip, Monika Pietr, Agnieszka Liebner, Patrycja Marciniak, Aleksandra Sania, Robert Gruszewski, Lukasz Solarek, Ireneusz Sikora, Anna Michalska, Karolina Kula, Joanna Walas, Emilia Białek, MichałBiałek, Jakub Nowak i Karol Chwaliński.

Dwudniowym warsztatom przyglądali się Olga Mickiewicz i Tomasz Adamowicz z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych„ę” z Warszawy, którzy przygotowywali relację z warsztatów w Bralinie. Nad całością Bralinowni czuwały inicjatorki artystycznego projektu: Agata Józefowicz i Ewa Jędysiak. Efekt artystycznych działań dzieci, ich opiekunów oraz młodzieży będzie można obejrzeć już 2 lipca w kinie w Bralinie o godz. 19.00. Autorzy filmu oraz organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców na pokaz.

ooooooooooo ooooooo phoca_thumb_l_24oooo oook

IMG_0525

Olga Mickiewicz i Tomasz Adamowicz z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”
z Warszawy przygotowywali fotorelację z warsztatów w Bralinie.