Oko w oko z pisarzem Seredyńskim

W czwartek  1 grudnia br. w Bibliotece Publicznej w Bralinie odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Seredyńskim – autorem powieści biograficznej o Adamie Mickiewiczu. Uczestnikami spotkania byli najaktywniejsi czytelnicy biblioteki, gimnazjaliści, którzy na spotkanie przybyli z opiekunem Dorotą Nowak.

Autor książki, nauczyciel języka polskiego, znawca i miłośnik literatury polskiej przeprowadził interesujący wykład prezentujący postać Adama Mickiewicza ze szczególnym uwzględnieniem czasów młodości, domu rodzinnego, nauki w Nowogródku i studiów w Wilnie. Pisarz opowiedział również pokrótce o swoim warsztacie pracy, zdobywaniu materiałów i etapach powstawania książki.

Na koniec spotkania zarekomendował dwa tytuły autorstwa swojego syna Adama Seredyńskiego „Przyjaciele z Breslau”  i „Przyjaciele z leśniczówki”. Informacja o tym, że Adam jest gimnazjalistą, wywołała wśród uczniów ogromne zaskoczenie. Młodzież podziękowała gościowi za przybycie i zaprezentowanie sylwetki naszego narodowego wieszcza, wręczając bukiet kwiatów. Dla uczniów była to interesująca i pouczająca lekcja, która w ciekawy sposób przybliżyła tak ważną dla nas Polaków postać. Na pamiątkę miłego spotkania pan Grzegorz wpisał się do kronik: Biblioteki oraz Gimnazjum Polskich Noblistów, a w książkach swojego autorstwa, które wzbogacą księgozbiór biblioteki złożył autografy z dedykacją dla czytelników.

Biografie Adama Mickiewicza autorstwa Grzegorza Seredyńskiego  oraz publikacje syna Adama Seredyńskiego „Przyjaciele z Breslau”  i „Przyjaciele z leśniczówki” można wypożyczyć w Bibliotece Publicznej w Bralinie.  Zapraszamy do lektury wszystkich tych, którzy pragną zapoznać się z nieznanymi dotąd faktami z życia wielkiego polskiego poety oraz tych, których ciekawi twórczość młodego gimnazjalisty, pasjonata pisania, laureata ogólnopolskich konkursów, docenionego stypendiami.