Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera

Kiedy kończy się rok, spoglądamy na minione 365 dni z perspektywy. Robimy różne podsumowania, analizy i sprawozdania. Raz czynimy to z powodu ciążących na nas obowiązkach sprawozdawczych, a raz  dla potrzeb własnych czy oceny sytuacji.

Od kilku już lat dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie Ewa Jędrysiak prowadzi analizę najczęstszych wypożyczeń i najaktywniejszych, najwierniejszych czytelników w ramach konkursu czytelniczego „Czytelnik Roku”. O tym, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła”, jak powiedziała kiedyś Wisława Szymborska, wiedzą doskonale osoby, które lubią książki i słowo pisane. Ich nie trzeba namawiać do odwiedzania biblioteki. Robią to często i chętnie.

I właśnie wraz z początkiem nowego roku Biblioteka Publiczna w Bralinie ogłasza grupę najaktywniejszych czytelników i wręcza tytuł „Czytelnika Roku”. Podsumowanie konkursu ma charakter sympatycznego spotkania w gronie wyróżnionych i jest okazją do wręczenia dyplomów i nagród.

1 i 2 lutego 2017 roku w dwóch grupach: dorośli oraz dzieci i młodzież spotkali się najaktywniejsi czytelnicy bralińskiej biblioteki. 1 lutego dyrektor biblioteki Ewa Jędrysiak ogłosiła zwycięzców konkursu spośród młodych czytelników. Tego też dnia poznaliśmy „Czytelnika Roku 2016” – a została nim Marta Labryszewska. Marta w nagrodę otrzymała dużego pluszowego misia i dyplom. Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali książkami. Z kolei 2 lutego swoje spotkanie w bibliotece mieli dorośli czytelnicy. Szczegółowe wyniki konkursu przedstawia poniższe zestawienie:

Laureaci konkursu „Czytelnik Roku 2016”

Kategoria I  –  Przedszkolaki

I miejsce  –  Marta Labryszewska

II miejsce   –  Zosia i Ola Droszcz

III miejsce  –  Julia Pabin

Wyróżnienia:   Szymon Bieda, Maria Dembna, Zosia Ścioch,  Jan Rybczyński

Kategoria II   –  szkoła podstawowa   kl. I – III

I miejsce   –  Jakub Misiak, kl. I

II miejsce   –  Izabela Kania, kl. III

III miejsce   – Zosia Dembna,  kl. III

Kategoria III   –  szkoła podstawowa    kl. IV-VI

I miejsce –   Daria Schudy, kl. VI

II miejsce  –  Martyna Wiśniewska, kl. IV

III miejsce – Dominika Kochan, kl. IV

Kategoria IV   –   gimnazjum

I miejsce    – Joanna Siemańska, kl. I

II miejsce   –  Kamil Biegański, kl. II

Kategoria V   –  szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce    –  Sara Kruszelnicka, kl. II

II miejsce   –  Agata Zimoch, kl. II

III miejsce   –  Marcelina Małecka, kl. II

Kategoria VI  –   osoby dorosłe

I miejsce  –  Patrycja Gudra

II miejsce   –  Elżbieta Misiak

III miejsce  –  Urszula Górecka

Wyróżnienia:

Wioleta Laryś, Teresa Nawrocka, Danuta Gudra, Helena Marczyk, Maria Florczak, Maria Bieda, Elżbieta Pisuła, Katarzyna Labryszewska, Krystyna Słobodzian, Urszula Humelt, Beata Dirbach, Anna Liebner, Anna Chwalińska, Maria Chwalińska, Maria Węgrzynowicz, Lech Herbich, Teresa Słobodzian, Krzysztof Slipiko, Wioleta Świerszczyńska, Ewelina Nowak, Anna Urbańska.

IMG_0438 IMG_0439 IMG_0441 IMG_0443 IMG_0446 IMG_0449IMG_0450 IMG_0463 IMG_0466 IMG_0468 IMG_0473 IMG_0501 IMG_0505 IMG_0506 IMG_0508 IMG_0514 IMG_0516 IMG_0526 IMG_0529 IMG_0535 IMG_0537 IMG_0541