Równać Szanse – dzień integracji

Kiedy to nasi rówieśnicy w sobotni poranek leżeli w łóżkach, to my, jako grupa projektowa pod nazwą ,,Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowaliśmy dalsze zadania projektowe. 24 marca 2018r. w świetlicy ,,Tęcza” w Bralinie uczestniczyliśmy w kilkugodzinnym szkoleniu  z animacji i integracji.  Trenerki Beata Skowrońska i Justyna Zawieja pokazały nam jak świetnie możemy się bawić, poznawać, tworzyć. Zajęcia integracyjne poprawiły nasze relacje, wzajemnie otwieraliśmy się przed innymi i głębiej się poznawaliśmy, wspólne przeżywaliśmy zdarzenia, udzielaliśmy wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu zadań, problemów, pracowaliśmy nad wzmacnianiem szacunku do siebie, a najbardziej pogłębialiśmy wiedzę o sobie (zdobywanie doświadczenia poprzez poruszanie emocji i umysłu). Zabaw i zadań było wiele – poznaliśmy swoje imiona porównując się do owoców i warzyw, cech charakteru, przygotowaliśmy ogłoszenia o naszym projekcie, nowe oferty, ruch grupy, animację z balonami (grupa męska okazała się najbardziej uzdolniona), uczestniczyliśmy w zabawie na bezludnej wyspie – to ćwiczenie podobało nam się najbardziej – mogliśmy z sobą zabrać ulubione przedmioty, wymyślić, do czego będą służyć, ale cały czas myśleliśmy o projekcie. Była też chwila na zastanowienie się nad ,,strachami” w projekcie, które możemy wrzucić do kapelusza i o nich pogadać z koordynatorem. Dziewczyny zadbały o nasze żołądki serwując przepyszne kanapki.

Teraz wiemy jak odczuwać pozytywne emocje więzi z całą grupą, jak wierzyć we własne siły i możliwości – w grupie wszystko jest możliwe!!!

Postanowiliśmy, że spróbujemy napisać wniosek do konkursu specjalnego organizowanego przez Program Równać Szanse „100-lecie Odzyskania Niepodległości” i już na sportowo się za niego bierzemy.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Równać Szanse prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

autor:  Nasze Stopy