Noc Bibliotek za nami

Biblioteka Publiczna w Bralinie wzięła udział w czwartej edycji ogólnopolskiej akcji ,,Noc Bibliotek”. Przedsięwzięcie prowadzone jest,  aby promować czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. Hasło przewodnie tegorocznej akcji to „RzeczpospoCZYTA”. W wyjątkowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości czytamy polską literaturę, poznajemy polską historię, wspominamy polskich autorów, oglądamy rodzime filmy.  Z tej okazji gośćmi biblioteki była młodzież klasy III A (gimnazjum) Szkoły Podstawowej w Bralinie. Na początku spotkania młodzież przygotowała pyszne soki ze świeżych owoców i obejrzała  seans polskiego filmu przygodowego pt. ,,Tarapaty’’. Film opowiadał historię dwunastoletniej Julki, która chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Kolejnym etapem spotkania były warsztaty plastyczne, w których młodzież musiała wykazać się zdolnościami plastycznymi i zaprojektować obuwie według własnego pomysłu. Dopełnieniem były gry i zabawy oraz pyszne tosty przygotowane przez młodzież.