Wizyta młodzieży z Chocza w Bralinie

Uczestnicy projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy” w dniu 25 czerwca br. gościli w naszej małej, wielkiej gminie Bralin młodzież z Chocza, która również realizuje projekt w Programie Równać Szanse. Po krótkich zabawach integracyjnych podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami w pracy w projekcie, co uświadomiło nam, że jesteśmy częścią społeczności, która powinna się angażować w życie swojej „Małej Ojczyzny”.

Następnie zwiedziliśmy Bralin i wybraliśmy się do kościoła Na Pólku, gdzie zapoznaliśmy naszych gości z jego piękną historią. Kiedy wróciliśmy  na świetlice „Tęcza” wspólnie obejrzeliśmy dokument „Śląski Ikar – Antoni Gabriel” w reż. Jana Zuba, który otrzymał główną nagrodę podczas uroczystej gali VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego/Fly Film Festival w Warszawie. Film opowiada niezwykłe losy dawnego mieszkańca Mnichowic, który w październiku 1936 r. odbył lot samolotem własnej konstrukcji. Zwieńczeniem naszego spotkania było ognisko z kiełbaskami. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasi wizytatorzy musieli wyruszyć w drogę powrotną. Jednak to spotkanie na długo zostanie nam w pamięci.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie oraz Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne PTTK Bralin, natomiast finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Równać Szanse.