Gra Wiejska – Finał projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy”

31 sierpnia br. odbył się finał projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy”. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia była Gra Wiejska – „Nasze Stopy dla mieszkańców”, która została przygotowana przez młodzież uczestniczącą w projekcie. W grze wzięło udział 10 drużyn, które przez dwie godziny borykały się z zadaniami dotyczącymi naszego miasteczka. Zadania opierały się zarówno na wiedzy ogólnej, orientacji w terenie, wykazaniu talentu plastycznego, umiejętności logicznego myślenia, a także wymagały znajomości osób, które zasłużyły się naszej Małej Ojczyźnie. Finał Gry Wiejskiej – „Nasze Stopy dla mieszkańców” miał miejsce na placu przy świetlicy „Tęcza” w Bralinie, gdzie odpoczynek był połączony z poczęstunkiem/posiłkiem. Tu młodzi ludzie gorąco przywitali wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników zabawy. Przedstawili swoje dotychczasowe działania, które w stałym, 15-osobowym składzie realizowali przez sześć miesięcy. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał wójt gminy Bralin – Roman Wojtysiak, który serdecznie podziękował młodzieży za zaangażowanie w projekt i dobrą zabawę.

Zwycięzcami okazała się drużyna rodzinna nr 2 – Rybki, w skład której wchodzili: kapitan  Justyna Rybczyńska oraz załoga: Julia Rybczyńska, Zuzanna Rybczyńska, Wiktoria Rybczyńska i Filip Rybczyński. Drugie miejsce przypadło drużynie nr 10 – Młode Wilki, która była reprezentowana przez Wiesława Klaczyńskiego, Liwię Klaczyńską, Mikołaja Klaczyńskiego i Marzenę Kuropkę. Natomiast trzecie miejsce wywalczyły dwie drużyny: nr 3 – Miłośniczki Książek, której kapitanem była Regina Marczak, a w skład jej załogi wchodziła: Danuta Gudra, Helena Marczyk, Alicja Betscher i Maria Dwernicka oraz drużyna nr 9 – Szydłosie, kapitan – Agnieszka Czarnasiak-Szydłowska, załoga: Ireneusz Szydłowski, Gabriela Szydłowska, Michał Szydłowski. Pozostałe drużyny, które wyróżniono za udział, to: drużyna nr 3 – Piszczące Szafrany reprezentowana przez kapitana – Katarzynę Piszczałkę oraz załogę: Lenę Piszczałkę, Agnieszkę Szafraniec, Antoniego Szafrańca i Jakuba Szafrańca, drużyna nr 6 – Belferki: kapitan – Bożena Bojanowska, drużyna: Krystyna Hołoś, Karolina Gaweł, drużyna nr 4 – Krakersy, Agata Sitek – kapitan, Kasia Sitek, Wiktoria Wójcik, Wiktoria Drapiewska i Pola Mierzba tworzyły załogę, drużyna nr 1 – Velateam w skład jej wchodziły: Joanna Chrapek, Anna Domagała-Böhm i Joanna Ostapska, drużyna nr 7 – Kościuszkowcy, kapitan – Barbara Posiewała, drużyna: Wiesław Posiewała i Mikołaj Posiewała, drużyna nr 8 – Mamuśki, reprezentowana przez Gabrielę Siemańską oraz Edytę Przewdzięk i Beatę Malcherek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowany był przez Bibliotekę Publiczną w Bralinie oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne, natomiast finansowany przez Polsko–Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu „Równać Szanse” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.