Kolejne spotkanie z pisarką

We wtorkowe popołudnie tj. 28 maja br. poczytna pisarka – Pani Dorota Schrammek spotkała się z dorosłymi czytelnikami Biblioteki Publicznej w Bralinie. Autorka gościła dwa dni w naszej gminie, aby spotkać się z różnymi grupami czytelniczymi w czasie spotkań autorskich. Pisarka swoją przygodę z literaturą rozpoczęła pisząc opowiadania do prasy kobiecej. Jej przygoda z książką zaczęła się od wróżby tarota. W 2015 roku ukazał się debiut literacki „Stojąc pod tęczą”, opowieść o losach i przyjaźni czterech kobiet. Książka ta została wybrana w plebiscycie „Książka na wiosnę” najlepszą w kategorii powieści obyczajowych. Natomiast „Horyzonty uczuć” wyróżniono w plebiscycie portalu Granice. Oba tytuły zajęły pierwsze miejsce w rankingach portalu „Książka zamiast kwiatka”. Podczas spotkania czytelnicy chętnie włączali się do rozmowy z pisarką, a jej przyjazny sposób bycia nie tworzył niepotrzebnych barier emocjonalnych. Autorka chętnie opowiadała o swoim życiu prywatnym i zawodowym, o swoich planach na przyszłość, o pomysłach na kolejne powieści. Pani Dorota uwielbia spotykać się z czytelnikami i to najchętniej tymi z małych miejscowości, mają one specyficzny urok i spotyka się wiele ciekawych osób. Autorka opowiadała o tym jak ważne są dla niej spotkania z czytelnikami, to dla niej niewyczerpane źródło tematów do kolejnych powieści. Przyjazny i sympatyczny sposób bycia  Pani Doroty Schrammek wpłynął na to, że zebrane osoby chętnie brały udział w dyskusji z pisarką. Na zakończenie było można zakupić książki z autografem i imienną dedykacją. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta Pani Doroty Schrammek w naszej gminie.