Wolne Lektury w internetowym katalogu Biblioteki

Biblioteka Publiczna w Bralinie uruchomiła dodatkową usługę dla użytkowników korzystających z zasobów informacyjnych Biblioteki – z naszym katalogiem on-line SOWA OPAC zintegrowano internetową bibliotekę Wolne Lektury prowadzoną przez fundację Nowoczesna Polska. Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby można pobierać całkowicie za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3, czytnik e-book) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz, zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym. W jej zbiorach znajduje się 5619 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie.

Książki udostępnione są w kilku formatach:

• e-book: HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2
  • audiobook: MP3, Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

Aby wyszukać listę wszystkich publikacji z Wolnych Lektur w internetowym katalogu Biblioteki Publicznej w Bralinie (katalog on-line), w polu wyszukiwania należy wpisać hasło: Wolne Lektury