Kolejny Mały Czytelnik wyróżniony

Nasz mały czytelnik Tobiasz Peukert otrzymał nagrodę oraz zasłużony dyplom Małego Czytelnika za aktywne uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych przygód w świecie książek. Biblioteka Publiczna w Bralinie już kolejny raz wzięła udział w projekcie „Mała książką – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce znajduje się wyjątkowa książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.